ענבל וויטיץ

נעים להכיר, אני ענבל, מדריכת ליווי התפתחותי בשיטת 'צעד ראשון', מדריכת עיסוי תינוקות מטעם העמותה הבינלאומית לעיסוי תינוקות IAIM, מדריכת הורים בתקשורת מקרבת, סטודנטית לתואר שני בתוכנית הרב תחומית לחינוך והתפתחות בגיל הרך, אוניברסיטת חיפה.

הליווי ההתפתחותי מחזיר אותי לילדות שלי כתינוקת, אם לומר בעדינות, לא תנועתית במיוחד. דבר שהשפיע על היציבה שלי כילדה ועד היום. הליווי ההתפתחותי מחזיר אותי גם אל עומר, אהוב ליבי, בכורי, שנולד עם טורטיקוליס וחולשה בחגורת הכתפיים. עם עומר הבנתי איזה כוח אדיר והשפעה גדולה יש לי כהורה על איכות התנועה שלו, ועל תחושת המסוגלות שלו, לא רק בינקות, אלא לעוד שנים רבות קדימה. עוד הבנתי, שקיים חיבור בין כל התחומים – התנועתי, הרגשי, החושי והקוגניטיבי – כל אחד משפיע על האחר.

אני מאמינה שתינוקות הם אנשים צעירים, שיש להתייחס אליהם בכבוד, בהקשבה וברגישות, כבר מהרגע הראשון. חיבור טוב דיו והשקעה בהתפתחות שלהם מרגע לידתם, יגרמו לילד.ה שלך לגדול עם ביטחון בעצמו ובסביבתו, תוך ידיעה ברורה שיש מי שדואג לו או לה, קשוב ורגיש לצרכים שלו או שלה.  הכרה זו תלווה אותו עוד שנים רבות ולאורך כל החיים.

ענבל לתנועה | ענבל וויטיץ